Hedefinizi doğru belirlemenin başarıyı getiren en önemli faktör olduğuna inanıyoruz. Bizim tavsiyemiz 10. sınıfta yol haritanızı çizmek için bir uzmana danışmanız, okumayı düşündüğünüz bölümler ve ülkeler hakkında bilgi alıp, lisedeki son iki senenizde hangi sınavlara hazırlanmanız gerektiğini netleştirmeniz. Eğer ABD’de Ivy League ya da İngiltere’de Oxbridge gibi üst düzey okullara hazırlanmak istiyorsanız bu görüşmeyi 9. sınıfta yapmanızı ve çalışma programınızı erken oluşturmanızı öneriyoruz.
Yurtdışı eğitimde lisans düzeyinde burs imkanları ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte genelde sınırlıdır. Yüksek lisans eğitimine gidecek öğrenciler için gerek üniversitelerin gerek harici kuruluşların sunduğu burs seçenekleri daha fazladır. Ülke bazında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.
IB diplomasının hangi standartlarda kabul edileceği her ülkenin kendi kurallarına göre belirlenmiştir. Başvurmayı planladığınız ülkelere göre özel değerlendirme gerekir.
Almanya'da üniversiteler C1 seviyesinde Almanca istemektedir. Studienkolleg programlarına katılabilmek için de kuruluşa göre değişmekle beraber B1 veya B2 seviyesi beklenmektedir.
Mimarlık, mühendislik, politika, uluslararası ilişkiler, işletme / ekonomi ve sosyal bölümleri İngilizce okumak birçok üniversitede mümkündür. İngilizce bölümlere uluslararası talep yüksektir ve sınavlarda yüksek not hedeflenmesi gerekir.Bootstrap Bootstrap Bootstrap Bootstrap